Пакарітєлям сталіци [Життя в Кийові: пачьом?]

Наче й зарплата у мене непогана, і, всеодно, якби не всякі халтурки девелоперські, мучився я б набагато більше. Тож, вирішив прикинути, скільки ж мені треба грошей для нормально функціонування. Підрахунок робився не лише з погляду на власну персону, а й з позиції середньостатистичного чувака мого віку.

Не для розкішного життя і не для тупого існування, а так, що почувати себе людиною. Одразу скажу, шо всі підрахунки досить приблизні і не для всіх підійдуть. Але, думаю, вони цілком справедливі і кожен, методом підміни статей витрат на власні, зможе підрахувати і собі суму, необхідну для місяця існування в стольному граді.

Одразу додам, що в даному аналізі не враховують витрати на бухло, сігарєти, тьолак, сємєчкі, свадьби, інвестиції, власний бізнес, стратегічне планування і теде. Просто живемо і ніщо нас не колише! (А по іншому поки що і не можна – я б і радий стати меценатом, так… ладно…)

Ще примітка. Якщо наш чувак не із “панаэхавших тут”, а по-арійському чистий і справжній корінний киянин, то йому нафіг не треба цей пост – жити є де, мама погодує, мама шкаперточки чисті дасть 🙂 Ну на крайняк можна підти на роботу листівки передвиборчі роздавати – на півасік буде! 🙂

Отже, саме головне – мати змогу десь ночувати, розкидати речі і смажити оселедці 🙂

250 баксів/міс – кімната або внесок, якщо жити з кимось. Більше, вважаю, платити нераціонально…

Далі, звісно ж, хавка.

32.5 грн/день – середній нормальний обід в Домашній кухні/Тралі -Валі/Челентано/Пузатій хаті/Двох гусях/МакДональдсі 🙂 Якщо пару днів не брати десерт, то можна ше й когось пригостити раз чи навіть два на тиждень за рахунок зекономлених коштів 🙂

+ 30 гривень/день – попити вдень водички, кави і купити шось перекусити по поверненню додому ввечері (хліб, печиво, йогурти/молоко/масло або що там ще закінчилось…)

+ 250 грн/тиждень – середня сума на закупкку хавки в супермаркеті (сюди входять і засоби особистої гігєни – зубні пасти, щіточки, креми і т.д.)

щоб дістатися на роботу та різні цікаві тусовки мусимо ділитися своїми грошима ше й з перевізниками –
25 грн/міс – проїздний на метро + 20грн/міс гривень на маршрутки/трамваї/тролейбуси (я ними користуюся в крайніх випадках)

а ше я кожного ранку купую в метро “Газету по-київськи” і інколи – глянцеві журнали, хоч і намагаюся відучити себе від останніх (уже вдалося скоротити список лише до Chip, Geo, Maxim та нової любові – журналу “Український тиждень”). Тож, 60 гривень/міс можна сміливо викинути в макулатуру.

90 грн/міс – мобільний звязок. бэз базара 🙂

500 грн/міс – розваги (сейшни/кіно/театри). Будемо вважати що середньостатичний чувак ходит кудись в середньому 5 разів на місяць, при цьому витрачає десь більше, десь менеше, але в середньому 100 гривень за один похід (якщо маємо не чувака а чувіху то цей пункт можна викреслити 🙂 )

500 грн/міс – мандрівки, з урахуванням того, що одного місяця чувак може кудись далеко не виїзджати і витратити усього 100 гривень на виїзд на шашлики, а наступного місяця похати кудись далеко і витратити 200-300 баксів. (Про забугірря не йдеться – наш чувак переховується від воєнкомату, тому довідку на візу йому ніхто не дасть 🙂 )

500 грн/міс – вдяганка. Розклад коштів такий же, як і пунті вище

400 грн/міс – оскільки наш чувак – гік, то йому постійно потрібно апдейтити свій комп чи купувати якісь нові гаджети. Або ж наш чувак – екстремал, і йому постійно треба гроші на ремонт велика/скейта/сноуборда. Розподіл грошей відбувається за тією ж схемою, як у двох попередніх варіантах

50 грн/міс – охорона здоров’я. Так-так! Звісно, шо наш чувак не ходить кожного місяця здавати аналізи, але бувають такі моменти, коли всьо, капець, і треба віддавати усе своє бабло, щоб відчувати себе нормально. Тому будемо вважати цей пункт щомісячним внесок про всяк випадок…

Отже, що у нас виходить?
Допоможіть мені підрахувати!!!
Які пункти я забув?

 • мало шось на розваги 🙂 як для дівчини – то 500 грн хватає (дівчата і без хлопців часом ж теж розважаються). а як для чувака – то як на мене то замало 😀

 • Яна, я ж написав, шо це без стратегічєскіх целєй. Тобто, просто підти в клюб на концерт і випити пива. І йти не для того, шоб підцепиити там діваху, споїти її на 400 грн коктейлями і повезти потім кудись на лімузині 🙂 А щоб реально послухати якусь групу тощо.
  Всьо для сэбя, нарциса. А всякі боулінги-шмоулінги я не люблю. Сходити на більярд – то по-моему 100 грн вистачить з головою, і на сам більярд, і на чай, і на закуску 🙂
  Йо, може то у вас в Тернополі ціни москальські ? А ми шо? Ми ж провінція! Які там розваги во врємя вибаров!

 • приїзжай, подивишся.
  все одну думаю у Києві ціни куди більші ніж у нас в Тернополі

 • Набагато більші ніж у Тернополі

 • kacnep

  Хм, дозвольте порівняти, живу в Києві декілька років, а сам власне з Тернополя тому там періодично буваю.
  Міха, те що ти написав підходить саме для Тернополя !!!
  Хоче всеодно мало на розваги, про мандрівки я взагалі мовчу.

 • Мда.. набагааааато більші ніж на закарпатті. тих цін шо ти написав вистачить мені на два, а то й на 3 місяці 🙂
  колись теж купляв GEO але через брак коштів перестав (2001-2006). колись купляв багато глянцевих, але з часом вони відпадали через втрату інтересів. з теперішніх постійних – це корреспондент. решту читаю в інеті. до речі, той же geo можна скачати. не дуже зручно, зате економно 🙂
  чи дійсно такий хороший український тиждень, як про нього кажуть?

 • kacnep, витрачати можна грошей безлімітно, я ж написав, що цей розрахунок для того, щоб визначити скільки треба для того, аби не просто існувати, а відчувати себе людиною, але аж ніяк не для визначення того, скільки треба аби почувати себе жирно.
  Та й мені цікаво, скільки ти заробляєш (якщо ти приблизно мого віку)? Бо якщо підбити підсумки, то навіть по моєму кошторису виходить більше штуки баксів, а середня зарплата в Києві – 500 баксів. Я не вірю, що хоча б 50 відсотків людей мого віку заробляють в столиці 1000 чи більше зелених на місяць. Я, наприклад, ледь-ледь виходжу на цю суму, і то завдяки всяким халтуркам.

  hellveen, бач, деякі з нами не згодні…

 • hellveen, а де ти качаєш GEO? 🙂
  щодо УТ, то мені подобається. Просто позиція редакції часто збігається з моєю 🙂 Зацінити статті можеш тут – http://www.ut.net.ua/
  Особливо сподалися ось ці:
  http://www.ut.net.ua/art/164/0/809/
  http://www.ut.net.ua/art/168/0/827/
  А взагалі журнал досить різноплановий і цікавий.

 • torrents.ru в розділі журнали можна знайти багато цікавого. ще є listaem.com i journal-plaza.net. порийся, може ще шось знайдеш)

 • hellveen, соромно зізнатися, не вмію користуватися торентами. Не хочеш розповісти на блогорідері про це?

 • соромно дійсно, бо така стаття уже є 🙂
  http://blogoreader.org.ua/2008/02/01/what-is-torrent/

 • ах я мудак! 🙂
  Слухай, а нема статті в стилі “для чайників і блондінок”, ну шоб з покроковими картинками і теде? 🙂
  я серйозно!?

 • поки нема, але дякую за ідею 🙂
  можливо скоро статті подібного типу з”являться.

 • kacnep

  Mixa: Ну, я не кажу про ЖИРНО. Квартира тільки 500 баксів – і це мінімальна ціна на даний період часу для 1-к. А заробіток, то вже як повезе, деколи є, а деколи нема 🙂
  П.С. за торенти має бути стидно 😉

 • lady

  ну як чиста по-арійськи корінна киянка обурюсь.
  з усього перерахованого я дійсно економлю на житлі. але мій щоміясчний внесок у сімейний бюджет оплачує комунальні послуги і теде та чай/каву (чи не єдине, що я вдома вживаю), а оплачуваний мною інет позбавляє батьків від оплати за телебачення (до речі цей пункт ти і пропустив…невже нет халявний?)))). – коротше ну десь на баксів 70-100 плачу менше. але з урахуванням того, що я дівчина і маю певні витрати не відомі пану виходить те саме)))

  далі пункт розваги…за що дискримінація для дівчат?

  а ще на транспорт не всім так щастить витрачати 45 грн в місяць. я без маршрутки ніяк не зможу до роботи дістатись. а це мінімум 4 грн в день..тобто десь так 100 грн в місяць.

  отакеот.