[Я це люблю] Виживання в умовах урбанізованої столиці: їсти котячу шаурму чи сприяти глобалізації та глобальному потеплінню?

О, як я ненавидів донедавна цей символ глобалізації! Їсти хавку з “Сети безплатных туалетов по всей России”? Фє! Та ще й, шо за дебілізм: везти заморожені булочки для бургерів з Німеччини, картоплю – ще звідкись?

Але, бувають такі ситуації, що іншої альтернатви просто немає. Наприклад, коли ти приїжджаєш в чуже місто о п’ятій ранку, і єдиний заклад громадського харчування біля вокзалу – саме МакДональдз. І так, раз за разом, якось звик, попустило…А тут ще, перебрався жити до мерто поближче (і до одного з фаст-фудів відповідно), то, встаючи зранку, часто задовільняю спокусу не мучитися з вівсянками-яєчнями і йду ТУДИ.

А ще, піарщики цієї компанії гарно працюють. Проплочені статті в газетах про те, як журналістам показували УКРАЇНСЬКУ ферму, на якій вирощують теляток для забезпечення власних закладів ЛИШЕ СПРАВЖНІМ НАТУРАЛЬНИМ МЯСОМ…

І от навіть сьогодні я там був, і, доки стояв в черзі, краєм ока спостерігав на кухні кошик СПРАВЖНІХ І СВІЖИХ, ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИХ ПОМІДОРІВ ТА ОГІРКІВ, ВИРОЩЕНИХ В УКРАЇНІ…

А надивившись на умови працівників вуличних закладів харчування типу “Хот-Доги – Шаурма” кращого закладу взагалі й не придумаєш! (Нє, є ще ідеальний варіант – мережа “Домашняя кухня”, але цих закладів усього кілька на увесь Київ… А всякі там “Картопельки”, Чилінтано та мажорні кафешки з чаєм у паперовому стаканчику по 6 гривень мене чомусь не приваблюють…) Там же така чистота і стерильність!

Та й, нещодавно загубивши звязку своїх ключів “від усього”, був неймовірно здивований і радісний, коли, подзвонивши за номером, що мені дали в центральному офісі “МакДональдса”, почув: “Так, ми знайшли ваші ключі. Вони у нас. Приїжджайте, коли Вам буде зручно. Ми працюємо до одинадцятої вечора. Навіть по приколу, типу в знак вдячності, розмістив на робочому столі wallpaper зі салоганом “Im lovon it!”, завантажену з їхнього сайту під час пошуку телефонного номеру офісу компанії. Колега по офісу, колишня активістка неіснуючого нині українського відділення “Грінпіс”, побачивши усе це діло, опустила мене на найнижчий щабель моральності та етичності. Виявляється, ці гади вирубують неймовірні площі древніх лісів для того, аби засадити це все трансгенною соєю. Один із факторів зміни клімату, до речі (вирубка лісів, тобто)… При цьому нещадно експлуатується місцеве населення, у якого відбирають традиційний спосіб життя, господарювання і взагалі, якому нічого не лишається, окрім як власноруч оті ліси рубати, працюючи на компанію-монстра. (Щось побідне чув і про “Кока-Колу”…)

Оце сиджу і думаю: “Шо, правда? І шо його робити?
Коротше, даєш ресторан
и “Домашняя кухня” на кожну зупинку!

Tags: , , , ,