“Я те ща камеру на голову одену! Ты че, не веришь, в натуре?”

Буває просять і більш стримано: “Удалите, пожалуйста, снимки” – це здебільшого вихована охорона якихось бізне-структур. В будь-якому разі, думаю, ви стикалися з тим, коли люди були проти, щоб ви фотографували їх чи об’єкт, за який вони відповідають. (Останній раз до мене доколупався десь рік тому міліціонер в метро, хоча метрополітен уже давно не стратегічний об’єкт національної безпеки. Було трішки смішно, особливо враховуючи традицію “понаїхів” фотографуватися на ескалаторі).

А взагалі дивує, звідки в нашого народу ця тяга: забороняти фоткати все, що тіки можна. Безпідставно.

А деякі люди взагалі вважають, що я маю просити в них дозволу сфотографувати їх на вулиці. Ага, а якщо в кадр потрапляє 50 людей, я що, маю у всіх дозволу спитати? Ні, шановні, на вулиці я можу фоткати все, що я бачу. Включно з вами.

Але якщо знаходиться якись кретин, який дуже сильно бажає “засвітити плівку по-хорошому” (бо по-поганому тут уже нічого не вдієш – або бий перший, або втікай) і виглядає так, що він заспокоїться і все владнається після “видалення”, то для таких я придумав лайфхак (працює з фотиками Нікон, для решти виробників не знаю, але думаю у всіх більш-менш серйозних камерах незалежно від виробника є аналогічні функції):

  • натискаємо кнопку MENU, йдемо у вкладку з піктограмою гайкового ключа і вибираємо опцію “Папки”
  • створюємо нову папку, скажімо, “menty”
  • повертаємося на рівень вище, в пункт “Вибрати папку”, де вибираємо в якості основної нашу стару папку.

Також перевіряємо, щоб у нас в самому пешому розділі, з піктограмою-трикутничком (як кнопка “Play”) опція “Папка пергляду” була вибрана як “Поточна”, а не як “Всі”.

Все! Тепер, коли до вас в черговий раз придовбуться ви робите вигляд, що видаляєте, колупаючись у меню. Насправді ж в два кроки вибираєте заготовлену папку “menty” в якості основної. Натискаєте фукнцію перегляду фото, а фотик каже, що фоток нема. Для переконливості демонстративно робите тестовий знімок стелі і показуєте, що ось він, один-єдиний. І миттю його видаляєте. Іи чисті.