Кожній сторінці – свій власний сайдбар/хедер/дизайн!

Не можу сказати, що я розбираюся в php, але принцип його функціонування мені зрозумілі. Принаймні в елементарних речах. Але за допомогою цих самих елементарних речей можна творити справжні дива!

Ви коли-небудь хотіли, аби ваш сайдбар виглядав неодинаково на всіх сторінках (наприклад, я не бачу сенсу показувати блок “Останні повідомлення” на головній сторінці, де й так видно останні публікації у всій красі – а от на сторінці окремого посту цей блок буде дуже доречним і дозволить вам зацікавити відвідувача і примусить побігати по вашому блогові. Але це тіки приклад – насправді використовувати прийом різних сайдбарів можна у безкінечній кількості варінтів – так, як вам буде зручно… ), чи, може, ви би хотіли щоб кожна категорія ваших записів мала тематичну картинку в шапці, а то і повністю інший дизайн? Бувало таке? Тоді читайте далі!

Цей спосіб придумав не я. Це звичана річ в php, але й в даному випадку я підгледів цю фішку у Макса в одній з його робіт.

А насправді все дуже просто:

1. Беремо файлик вашої теми дизайну sidebar.php (це в більшості випадків, але в деяких випадках він може називатися по-іншому. Але якщо ви не можете знайти, де заховано ваш сайдбар, то далі читати немає сенсу 🙁 )і копіюємо його вміст до блокнота. А на місце, де був код сайдбар, вставляємо:

 

2. Зберігаємо цей файл.
3. Код нашого колишкього сайбару зберігаємо як файл sidebar-default.php і заливаємо до папки нашої теми дизайну.
4. А тепер думаємо, де і який сайдбар ми хочемо показувати. Наприклад, якщо ви хочете на сторінці “Про мене” показувати інший сайдбар, ныж звичайно, то ви маэте створити копію sidebar-default.php і, назвавши її, скажімо, sidebar-about.php, також залити до папки теми. Залишається тепер лише в рядку elseif ( is_page(‘about’) ) require(‘sidebar-default.php’); замінити назву потрібного нам сайдбару (sidebar-about.php). От і все! Якщо ви внесете зміни в sidebar-about.php, то, зайшовши на сторінку “Про мене”, ви їх побачите!

Так само можна зробити і для інших сторінкок, а також категорій тощо. Можна також зробити підключення змінних сайдбарів для типів сторінкок, тобто для сторінок – свій, для рубрик – свій, при цьому налаштування для конкретних рубрик чи сторінок зберігаються. (В наведеному коді видно, що для всіх рубрик активується спільний сайдбар, проте для рубрики новин підключається власний сайдбар).

І головне! Я думаю, не довго потрібно думати, щоб здогадатися, що цю є схему можна використовувати і для інших, практично будь-яких елементів вашого сайту – будь-то зображення в хедері чи сам хедер, в якому підключатимуться різні стилі оформлення (CSS), тож, фактично, за допомогою наведено прикладу можна кожну сторінку вашого сайту зробити унікальною! Але не перестарайтеся! 🙂