Про піратство і жадібність українців

Прочитав тут за обіднім чайком інтерв’ю Владислава Кириченко – крутого дядька, який робить гарну справу, видаючи українську музику, книжки, організовуючи фестивалі тощо. Ну, “Наш формат”, чули може? Так от, все правильно говорить, але дещо мене зачепило. Стандартні розмови про те, що українці не купують музику і відео, а качають на шару в неті:

Неправда, що українці не купують, бо бідні. У мене є знайомі олігархи, які ніколи нічого не купують. Качають тому, що це – принцип. Просто патологічно жадібні.

Знаєте що? Захарило! Та готовий я платити за музику! Тіки дайте мені можливість зробити це у зручний спосіб і без усіляких цих ваших пилозбирників! Ну нашо мені ваші диски? Я хочу заплатити карткою, не виходячи з хати і одразу отримати музику у себе на компі! А не йти в магазин, шукати, купувати, потім переводити то всьо в мп3, аби закинути на телефон/плеєр… Купував я вже кілька разів диски заради підтримки, але використовував їх лише один раз – коли вставляв в дисковод для “грабінгу”. І так вони десь і валються по хаті, а викинути шкода.

І цікаво, яку частку вартості з музикою становить сам диск, поліграфія? На скільки зростає вартість через потребу платити аренду плату за приміщення магазину і зарплатню продавцю, менеджеру, бухгалтеру?

Ні, диски видавати треба. Є любителі артефактів: щоб можна було потримати в руках, поставити на поличку, зібрати колекцію. От для них треба таки видавати диски. Але ж можна продавати музику і в електронному вигляді! Дешевше (а завдяки цьому, думаю, і більше вдасться продати) і зручніше. Хіба ні?

 • згоден на 100%. треба альбоми видавати у двох варiантах, щоб не кормити зайвий раз дармоедiв.

 • Підтримую на всі 100%.
  Закордонну музику вже давно можна купити онлайн у вигляді MP3 або Lossless, українську навіть на дисках не завжди знайдеш онлайн — «немає на складі».
  З іншого боку, навіть якщо всі українські гурти почнуть продавати свої альбоми онлайн — не думаю, що на це буде великий попит. Українці ще не звички купувати онлайн, не довіряють банкам та карткам.
  Щодо мене то MP3 мені не потрібне (хіба за 30%-40% вартості диску), якщо не буде опції отримати музику в Lossless то я навряд буду купувати.

 • так той же Наш Формат продає в форматі mp3 і сплатити можна не виходячи з дому. але мало. вони чи не єдині це роблять. є самі виконавці активісти які свої альбоми так продають. я от чесно купувала новий альбом Вакарчука з проектом Брюсель. зручно.
  насправді вже і дискові не дуже купиш. гарних магазинів з аудіо не лишилось, лише оте неподобство в переходах метро. або маленький стендик в книжкових магазинах з попсою чи вже застарілим.
  щодо не готові платити, я таки з паном Владиславом погоджусь. наші люди занадто люблять халяву. ми от їхали з Кракова, і в автобусі хлопчик по-телефону розповідав як легко дурити поляків і економити на тому ж проїзді в трамвайчику. у них же і думки такої не виникає не сплатити за проїзд.