Найстаріший блоггер планети

oldibloger.jpgНа 95-му році мешканка Іспанії вирішила повідати історію свого життя всьому Інтернету. Це не тільки “пов’язало її зі всім світом”, але і перетворило на найстарішого блоггера на планеті. Мешканка маленького рибальського села в районі Муксія на півночі Іспанії Марія Амелія завжди вважала себе “сучасною бабусею”, і їй було цікаво, що таке “цей Інтернет”.

“Я багато років вже бачу цей Інтернет, але ніколи не розуміла, що це таке. Він мене дивував і лякав, – розповідає Амелія. – Потім хтось пояснив мені, що це за штука. Я подумала: мені самотньо і нудно, чи не купити мені собі Інтернет?” Але ця мрія здійснилася, лише коли Марія переїхала жити до внука. “У листопаді я приїхала до внука і сказала, що хочу цей самий Інтернет”, – продовжує Марія. Але молода людина поспішила переконати бабусю, оскільки вже готував їй сюрприз, який перетворив її на найвідомішу стареньку в кіберпросторі. 23 грудня, в 95-й день народження, внук сказав Марії Амелії: “Поздоровляю, я дарую тобі блог!” “Спершу я вирішила, що це блок паперу. Навіщо мені папір? Але потім він вигукнув: “Це блог для спілкування!” Я була така щаслива”, – згадує Марія. Свій електронний щоденник бабуся почала так: “Друзі з Інтернету, сьогодні мені виповнилося 95. Мене звуть Марія Амелія, я народилася в Муксії 23 грудня 1911 року. Сьогодні мій день народження, і внук, будучи страшним скнарою, подарував мені блог. Сподіваюся, що зможу про багато чого написати і розповісти вам про життя жінки мого віку”. Внук попередив Марію, що у неї з’явиться два-три співбесідники, але обидва були здивовані, коли блог стали відвідувати тисячі людей зі всього світу.

“Більше тисячі чоловік, від Голландії до Чилі, почали мені писати, ми були в шоці, – говорить Амелія. – Тепер мені потрібна, швидше за все, секретарка, щоб всім їм відповідати”. Хоча в своїх 95 Марія Амелія не скаржиться на здоров’я, зір у неї вже не те, що раніше. Отже найчастіше пише до блогу її внук, а вона сидить поряд і диктує. Немолода блоггерша, правда, відзначає, що не всі знайомі (в першу чергу літні люди) схвалюють її пристрасть. Вони переконують Марію, що Інтернет – “штука небезпечна і веде до недоумства”. Але Амелія з ними не згодна.

“Мені, наприклад, пишуть з Франції, Інтернет розповідає про світ, показує нові місця. Я, будучи дуже сучасною, замість того щоб з ранку до ночі вирячитися в стіну, розглядаю в Інтернеті карту, шукаю країни, звідки мені пишуть. У мене підвищується культурний рівень, – розповідає Амелія. – Інтернет – кращий винахід людства. Це не тільки спілкування з людьми, але і навчання. Багато хто говорить, що це вони вчаться у мене. Але я-то знаю: я вчуся у них завдяки їх доброті”. Іспанській блоггерці пишуть зі всієї планети, в основному з Латинської Америки. “Найприємніші співбесідники з Чилі, – з ніжністю говорить Марія Амелія. – А ще мені пишуть з Мексики, Перу, Венесуели. Вони говорять мені такі приємні речі, що хочеться жити і жити”.

Джерело: EFE

Фото: elcomercioperu.com.pe