Місто котів

Рибалка і Коти

Я дуже довго дивувався спочатку, що ніде нема листівок з котами. Думав, може мене глючить і це мені лише здається, що коти у Стамбулі скрізь? Але потім я таки знайшов у хостелі малюночки з котами на фоні мечетей і зрозумів, що я був правий: коти тут – неначе священі тварини. Їх ніхто не сміє образити, їх підгодовують і, таке враження, що кожна крамничка і вуличний торгаш опікується своїм котом.

Стамбул

Може їм так добре, бо тут багато риби?

Стамбул

Усі мости і набережні усіяні рибалками. На кожному спінінгу 5-10 гачків. І коли людина витягує снасті з води, то жоден гачок не пустує. Ну ось, якщо придивитися, 8 гачків – 8 рибинок…

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Кіт з підбитим оком

Стамбул

Прапори і місцевий лєнін

А ще у Стамбулі дивує кількість прапорів. Кожен балкон, кожне вікно… Усі вулиці… Все усіяне національними прапорами. Особливо вражає, коли проїздиш повз ділові центри і передмістя: величезні прапори по кілька десятків метрів в ширину накинуті на висотки і торгівельні центри…

Стамбул

На багатьох прапорах – батько турецької нації – Камаль Ататюрк, типу нашого Грушевсього 🙂

Стамбул

По місту ходять спеціальні чуваки, які продають обов’язкові атрибути кожного громадянина Туреччини. У нас навіть в часи “революцій” такої кількості національної символіки не побачиш…

Стамбул

Вулична музика

З цим дуже ок. Побачивши, скільки залізних лір накидують у Стамбулі музикам, задумався, що варто було б освоїти якусь флейту (вона легка!), тоді під час подібних поїздок не пропаду з голоду точно!

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Вулична їжа

Стамбул – полюбе світова столиця вуличної їжі! Ціни приблизно такі ж як у Києві, а діапазон вибору вражає!

Стамбул

Тут вам зроблять недорогий фреш з фруктів, які ви самі виберете.

Стамбул

Для любителів поригати екзотики – мариноване всещозавгодно!

Стамбул

Стамбул

Традиційна їжа – смажені каштани і булочки, візочки з якими кожні 50 метрів.

Стамбул

Мідії з рисом.

Стамбул

Ну і, звісно ж, риба!

Стамбул

Стамбул

Рибу теж готують при вас. Вибираєте тушку, її підсмажують, кладуть на хліб, згори трішки овочів і вуаля! І все за 25 гривень!

Стамбул

Багато видів дьонерів і всякого такого, що ми звикли називати шаурмою. Зазвичай, готується без лавашу, з використанням батону. В додаток – айран, без нього, як і без чаю, тут нікуди. Ну а для туристів тут є спеціальний вид морозива з елементами шоу.

Стамбул

Спеціальні люди в національних (?) костюмах мнуть постійно це морозиво якимись ломіками, при цьому час-від-часу ударяючи ним по підвішених поруч дзвіночках, аби привернути увагу. Якщо потенційний покупець з’явився, починається шоу-знущання.

Стамбул

Дивіться відоc 🙂

Турецькі солодощі – окрема розмова. Я привіз штук 10 коробок на подарунки знайомим і 8 штук в результаті зіжрав сам 🙂

Стамбул

Вижити в Стамбулі? Та без проблем! 🙂

Стамбул

Таксім і старий трамвай

Стамбул

Тиждень свого перебування в Стамбулі я жив в центральному районі Таксім, на вуличці, де знаходився ангар стареньких трамвайчиків, які, по ходу, теж є одним із символів старого міста.

Стамбул

Стамбул

Ці трамвайчики працюють чисто на туристів, їздячи пішохідною вулицею до підземного фунікулера (який у них вважається частиною метро).

Стамбул

Стамбул

Туристи постійно навішуються на повільно рухаючийся вагончик і час-від-часу трамвай зупиняється аби добрий дядько-водій міг нагнати зайців 🙂

Стамбул

Уже тоді, коли я був там, частина парку Гезі була огороджена будівельним парканом, а прямо біля мого хостелу чергували щовечора озброєні рушницями поліцейські.

Стамбул

В самому ж парку Гезі з боку площі Таксім дислокувався “мобільний” поліцейський відділок з водометами. Але я сприймав це все як належне і не підозрював, що тут почнеться незабаром після мого від’їзду…

Стамбул

Стамбул

Торгівля

Колись на курсах англіської мови у нас була тема про Гранд Баззар, я чомусь запам’ятав. Але, окрім самої історичної цінності цей райончик нічим не цікавий – базар як базар.

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Помітив, що турки дуже люблять манекени дітей і так само люблять над ними знущатися.

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Цікаво бачити окремі бренди для турецьких жінок – з хустками-пальтами для літа і тому подібними речима.

Стамбул

Ось ці чоботи сподобалися 🙂

Стамбул

Стамбул

І ще сподобалося, що у Стамбулі торгівля ненав’язлива, але дійсно корисна. Почався дощик і продавці дешевих парасольок тут як тут!

Стамбул

І, як завжди, відкриті і доброзичливі! Коли я гуляв зі своїм німецьким товаришом з хостелу, продавець бубликів, у якого ми тарилися, дізнавшись, що Макс (так звали мого корєша) – німець, пів години з ним тараторив німецькою про життя (багато турків володіють німецькою, бо їздили туди вчитися чи на “заробітки”), врешті пригостивши нас бубликами безкоштовно. А продавець однієї з антикварних крамниць, що сидів біля магазину на вулиці, побачивши мій фотік на шиї, жестом запросив на екскурсію, щоб я просто пофоткав його крамничку. При цьому я блукав магазином сам, без будь-якого нагляду, власник залишився на вулиці “загоряти”.

Стамбул

Старі квартали

Стамбул

Дуже було болісно бачити, як стара автенчина архітектура заміщується сучасно. Багацько де знаходив згарища дерев’яних будинків. Здається, схема та ж сама, що і в нас – підпал, а потім будуй, що хочеш!

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Ну і просто…

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Все за Хічкоком…

Стамбул

Стамбул

Мій хостелівський знайомий – московський єврейчик, з яким ми на своїх двох обійшли ледь не пів міста, причому автомобільними шляхами, де нема пішохідних доріжок. Вобщєм, крейзі рашн піпл. Улюбленна фішка чувака – казати всім незнайомцям, яких зустрічає на вулиці, “Павніматєльнєй, пупсік”. Також в його стилі було довго морочити голову вуличному продавцеві кавунів, пів години вибираючи і зважуючи то одну, то іншу “ягоду”, постукувати, принюхуватись, а потім брати “покупку” в руки і вмикаючи дурника, пропонувати за це все якісь копійки, типу я не розумію, ось у мене 50 курушей, в той час коли кавун коштував 5 лір. Веселий чувак такий. Розказував, що його обікрали якісь амбали, заманивши в якийсь притон і посадивши біля нього страшних напівголих тьоток. За 5 хвилин такого непорозуміння з нього збили кількасот доларів.

Стамбул

Обідня молитва.

Стамбул

Стамбул

На лівому березі (це я так назвав азійську частину, за звичкою вважаючии лівим берегом все, що розташоване на схід від води) Стамбулу багато палаців з постовими зі свистками, в які вони свистять, коли бачать, що хтось намагається щось сфотографувати. Тупняк.

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Народ на вулиці дивиться футбол.

Стамбул

Підземне водосховище з колонами, які свого часу постягали з різних грецьких споруд.

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Забрів у закинутий творчий будинок. Щось типу сквоту.

Стамбул

Вид з “лівого” берега.

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Стамбул

Вхід в мечеть – лише босим і лише з чистими ногами!

Стамбул

Хочеться повертатися туди ще, і вже не самому, аби ділитися радістю, яку дарує це місто, що суміщає в собі і Європу і Азію одночасно!

Стамбул

А якщо ви ще не читали, як я добирався до Стамбулу автостопом, то ось вам:

Турки – не турки! Частина 1

Турки – не турки! Частина 2