Міхина теорія соціальних кіл

Часто згадую про це в твітері, розказую іншим і постійно дивуюся, коли знаходжу чергове підтвердження своєї теорії. І ось, черговий випадок, і мене “осєніло” написати про це тут.

Отже, всі ми чули про теорію “шести рукостискань” (чи скількох там?), але все це, на мою думку, працює трішки не так. З моєї точки зору, ви і через 100 рукостискань не вийдете на гопніка, який живе в сусідньому під’їзді, але запросто, за парочку, вийдете на людей з Пітера, Москви, Варшави чи Мельбурна.

Все залежить від спільних поглядів на життя і зацікавлень. Взяти Київ, чи навіть всю Україну. Мільйони людей. Але скільки з цих людей а) не є пенсіонерами б) гопніками в) мають спільні з вами інтереси? А скільки з цих людей мають не один, а кілька спільних з вами інтересів, ведуть подібний спосіб життя?

До прикладу. Сьогоднішній випадок. Залив фотки фотки з відпочинку в Криму, а їх коментять люди, які стояли неподалік і з якими ми не знайомилися на місці і, головне, з якими, як виявилося, у нас є спільні знайомі. А все чому? Та тому що місце відпочинку було таке, куди “нормальні” люди не їздять. А всі, хто там буває, чимось, та й схожі.

Виходить, що все зводиться фактично до поняття “тусовка”. Ви не підозрюєте, але на увесь Київ, є усього лиш 2-5 тисяч людей, з якими вам є про що поговорити. І ви їх всіх знаєте. Максимум через одну особу.

А саме смачне і вражаюче в моїй теорії – це наступне правило:

“Є люди, яких ти обов’язково зустрінеш, зустріч з якою тобі уготована долею”

Такий приклад. Я приїхав в Київ з чіткими прагненнями влитися в якусь природоохоронну тусовку. І от я познайомився з однією людиною, завдяки якій мої мрії збулися і тепер я сам – частина тусовки. Але паралельно я знайомився з іншими представниками природоохоронного руху, і всі казали: “О, а ти знаєш …? Треба тебе з ним познайомити!” А я вже знав, але якби і не знав, то, цікавлячись тематикою, обов’язково перетнувся б не раз і не два.

Та й таких прикладів можна знайти купу. Є в мене й інші люди, яких я стопудово зустрів би вже разів 10, якби цього не сталося до цього моменту. Особливо прикольно, коли людина різностороння і має багато спільних з тобою інтересів, тоді на людині сходяться спільні знайомі з різних твоїх кіл зацікавлень.

Також цікаво коли дві твоїх, на перший погляд різних, тусовок, зливаються в свідомості в одну, коли стає все більше і більше людей, які і на скрипці грають, і під землю лазять. Раніше ти розділяв: ось мої друзі-футболісти, а ось – музиканти. Але з часом знаходиться купа любителів театру, які знають і футболістів, і музикантів. Каламбур!

І ти вже зовсім не дивуєшся коли, знайомлячись, здавалося б, з людиною “з вулиці” виявляється, що вона знає Сашу, а ще вона бачила у тебе в Фейсбуці серед друзів дівчинку, з якою знайома її ліпша подружка 🙂

Вобщєм, думки розпирають голову, я не знаю, як красиво закінчити цей пост, тому буде так, а коментарі нижче, сподіваюсь, продовжать його 🙂