Кожен народ заслуговує на ту владу, яку він має?

Раніше мене дратувала ця фраза, я був категорично з нею не згоден…

Але коли людей запитують, що повинен зробити кандидат на пост Президента, щоб вони за нього проголосували, ті відповідають: “дати мені 5 квартир”. “утеплити стіни хоча б мого будинку”, “підвищити пенсії до 2000 гривень” і т.д. і т.п. Це реальні відповіді на опитування, проведене однією з київських газет. Я в шоці. Люди не розуміють що таке влада, її типи і види. Люди не знають які функці і повноваження Президента. Люди чекають популістських обідцянок і готові “вестится” на них. Люди неосвідчені. Люди егоїстичні. Дайте мені 5 квартир, утепліть мій будинок… Люди не вміють вирішувати локальні проблеми, примушувати місцеву владу виконувати свої фунції. Люди не вміють обєднуватися задля вирішення навіть дрібних проблем. Людям на..рати на решту країни. Люди думають, що тимчасова вигода дозволить не звертати уваги на решту країни і прожити спокійно до наступних виборів: “Чи продали б ви свій голос?” – питає один чувак у Твіттері. “Продала б, але не за 50 гривень” – відповідає інша особа. А за скільки? За 51? За 99.99? Яка ціна того, щоб віддати владу в руки людей, які готові її купувати? Яка ціна цих людей (і якого Керівника ці люди заслуговують), що продають себе і свою країну? Сильно високо беру? Наївний, високослівний? Так, так, їсти треба вже зараз!? Памятаю. Просто хтось не хоче розуміти, що ці 50, 100, 1000, 10000 гривень за свій Голос ВОНИ всеодно заберуть собі назад. І навіть більше. І все за твій рахунок. Способів купа… Люди не розуміють, що зміна влади – це не лише зарплати і жрачка, це розвиток країни і, головне, зміна свідомості усього населення разом з чиновниками (в бік європейського мислення чи в бік 90-х., совковості… Бо, може ви й не помітили, але свідомість країни за такі проміжки, як 5 років, таки змінюється, і то сильно… )…

Хоча, що там казати. Країна, величезна частина населення якого називає шансон жизнєннай музикай, по-іншому, мабуть не може… Самі для себе створили ситуацію, коли вже немає з чого і з кого вибирати… Хоча, кажуть, вибір є завжди. ? Приречені?

 • Квітка

  Зараз не 2004 рік, коли люди стояли за ідею і коли сім*ї руйнувались через політичні погляди. Зараз більшість людей не бачить достойного кандидата. Тому їм все одно за кого віддавати свій голос. А якщо все одно, то чого б не заробити ще на цьому. В нас давно вже вибори перетворились на жнива. А люди в селі взагалі мають інформацію тіки із ЗМІ і коли їм приносять гроші, то чого від них відмовлятися?якщо село і та влада ніби на різних полюсах.
  А оті відповіді газетам, то не значить,шо ті люди так думають. Просто задовбали вже цими питаннями і виборами!
  “Наша хата скраю”- це наш менталітет. Так,я згодна- це проблема дорослих людей. Але є нові покоління, які звикли, що Україна незалежна і вони зовсім інакше думають. І вже треба вирішувати проблему їх виховання, бо ці,що є покоління не зміниш.

 • Стосовно продажу голосу. Воно то так, як ти кажеш, але може варто подумати і про те, що продаючи свій голос з позицієї “тому що всеодно, то ж чому б не заробити?” ми самі виховуємо наших політиків (і себе), привчаючи до системи продажності і тотальної корупції, зростаємося з думкою, що ми нічого не вирішуємо, що ми – бидло, яке легко купити.

  Головне, що ми самі створюємо цю ситуацію! Тож, чого ми потім можемо вимагати від політиків, які є відображенням нас самих? Тут і підтверджується прислів’я з заголовку.

  Про генерації. Так, старе покоління не змінити. Але його можна примусити діяти ситуативно. Тобто, хай вони і лишаться совковим, але якщо тиснути і створити відповідні обставини, то “совків” можна примусити поводити себе так, як ми того хочемо. (Приклад з Януковичем. Він намагаэцця бути типу європейським, а не бігає вже по кабінетах, бьючи “морди” і не вирішує все “по-пацанськи”, як було раніше…)

  А молоде покоління воно саме обою не стане іншим. Воно дивитися на старших.

  Приклад. Відповіді на згадуване в пості опитування газети – це відповіді людей здебільшого 20-30 віку… Якщо вони зараз продаватимуть голоси, то потім ми їм платитимемо за довідки, сприяння у вирішенні питань тощо і, не дай Бог, колись вони нам теж запропонують продатися…

  Тож, може варто один раз задушити жабу і змиритися з думкою про втрату 50 гривень, які можна було б отримати, хай навіть нам всеодно хто з усіх цих кандидатів переможе, і показати, що ми не бидло, яке можна купити, а люди?

  Люди, які є патріотами не тільки на День Незалежності?..

  Просто показати їм всім фак, обламати, примусити рахуватися з нашою думкою…

 • Квітка

  А звідки ти знаєш як Янукович вирішує питання?

  20-30років ше народилися в СРСР. Я кажу про школярів і вони ВЖЕ мають власну думку.

  Може і варто задушити жабу. І шо зміниться?нічого

 • Я бачу, як змінився той образ Януковича, який ВОНИ намагаються над подати. Він типу став кращий, більш європейський.

  Про жабу. Якщо чуваки зі штабів наткнуться хоча б на 5 відсотків відмов продати голос, мені здається, смикнуть, що щось не так. Що з цим суспільством щось відбувається. І що ці ж методи наступного разу не проконають і потрібно працювати якось по-іншому…

 • kacnep

  Під час оранжевої революції якимсь чудом майже все населення України вийшло з свого стандартного “моя хата з краю” і стали когось выдтримувати впевнено. Всы чекали чуда, якого не сталось. Купу років ніхто нікому не вірив і був скраю, а тут якось повірив і получив облом.

  І от я як людина яка постійно на позиції моя хата з краю, хочу сказати шо певно нікому не вірю і не повірю. Не змінимся ми і країна, саме тому так багато наших поїхало з україни

 • Знаєш, до революції я, коли жив в общазі, то реально бився через політичні погляди зі своїми сокамерниками – аж до чого доходили політичні дискусії. Чуваки були просто на стороні сильнішого, як вони тоді думали. Вони боялися моїх плакатів ПОРИ, вони боялися бути вигнаними з універу. Тому вони типу були за Януковича. Вони не пішли на революцію в перший день, бо пішли чутки, що виганятимуть з універу всіх, хто не буде в цей день на парах. Але коли наступного дня стало зрозуміло, що те, чого ніхто не міг навіть уявити, сталося (і стало зрозуміло, що ніхто нікого не вижене, якщо підуть всі, що стояти на бариках більш-менш безпечно…), то чуваки різко стали помаранчевими 🙂 І таких там було відсотків 20 мабуть. Плюс стандний інстинкт і просто цікавіть/небажання ходити на пари/бажання взяти участь у чомусь історично-грандіозному….

  Стосовно другої твоєї репліки… Було б добре, якби всі ці люди, які не вірять у зміни (не хочуть нічого міняти?) поскоріше звідси звалили. Хай собі підтирають зади італійським і португальським бабусям чи ублажають німецьких чоловіків. Раз на більше ці люди не спроможні…

 • Якщо мислити за принципом “моя хата скраю”, то на щось краще заслуговувати важко

 • Розчарування… Людям не потрібно раціонального мислення, зважування ситуації, розкладання на полиці. Людям потрібна віра, яка б їх сліпо вела, як телят на бійню… Людям не потрібен політик, який здійснить реформи, реорганізує суспільний лад і заставить (!) усіх працювати. Людям потрібен месія, який вирішить усі їхні буденні проблеми, задовольнить егоїстичні забаганки і за руку відведе до райського життя.

  На виборах переможе той, хто більше себе месіанізує…

  Одним словом нація неотесаних і темних селян. А шкода…

 • Квітка

  Інше не значить краще

 • Naza

  “Хай собі підтирають зади італійським і португальським бабусям чи ублажають німецьких чоловіків. Раз на більше ці люди не спроможні…”
  З добра люди на таку роботу неїздять.

 • Naza, ага, або їм просто лінь шукати можливості у власній країні…