Камерамени

До цих не можу повірити, що це все не підробка. Щойно повернувся з кінотеатру, де дивився “Варшавське повстання” – фільм, начебто змонтований на основі документальних зйомок, зроблених в 44-му році двома братами безпосередньо на місці події.

Якщо все так, то це вражаюєче! Традиційна пропагандистська кінохроніка радянського Союзу з кадрами бомбардувань і загальними планами, до якої ми звикли, і поруч не стояла, як кажуть.

Зйомки дуже “неофційні” і схожі на ті, що їх роблять звичайні собі люди і зараз, на айфони. Картинки побуту, невеличкі напівжартіливі інтерв’ю в стилі “Що ви можете сказати про цей момент?”, навіть невеличкі постановки для кращої картинки: “Подивись на годинник, а потім дістань пістолет. Так, а тепер зроби погляд…”.

Надзвичайно цінний матеріал, на якому збереглися справжні вулиці, справжні люди, їх жарти, розмови, знічення, а в кого і роздратування від камери – як це зазвичай буває…

Відеопортрет

Я не знаю, як нинішнім авторам фільму це вдалося, але кадри дуже чіткі. Видно, дуже велика робота була по “постпродакшну” оригінальних плівок. Також все зробили кольоровим.

Над звуком теж попрацювала. Він дуже реалістичний, в стерео (схоже, оригінальний, але “покращений”). Я так розумію, додали трішки “спецефектів” – звуків війни і замінили оригінальні закадрові голоси справжніх операторів для більшої чіткості і художності, щоб ці розмови більш органічно лягли в канву нинішнього сценарію. Плюс ще сучасна музика. Але тим не менш, все решта справжнє-справжнісіньке. Вийшов чудовий мікс, коли сучасні технології “витягли” технології минулого на той же сучасний рівень. Важко сказати, художній це фільм (бо сценарій і драматична лінія присутні) чи документальний (адже актори – справжні учасники подій, які не грають насправді). Коротше кажучи, це щось новаторське і захопливе!

Але до чого я насправді? Негативно ставився до репортетів, які знімають людей, коли у тих горе. Цинічно – так мені здавалося. Тепер думаю, що це варто робити. Обов’язково.