Мейджор всія Руси [FourSquare]

FourSquareЯкщо ви не знаєте, що таке FourSquare – то вам треба дізнатися 🙂

Це такий геолокаційний сервіс, функціонал якого спочатку може здатися (як і збагатьма новітніми сервісами – тим же Твіттером, скажімо) дурнуватим, але в решті виявляється, що сервіс насправді корисний і цікавий.

Працює він таким чином, що встановивши на свій телефон відповідну програму, можна, перебуваючи у певному місці, відмітитися в ньому – “зачекінитися”. Якщо цього місця (наприклад, вашого улюбленного кафе) немає в базі, його можна тут-таки створити. Коли ви відмічаєтеся в одному місці частіше за інших, то ви отримуєте звання мейджора цього місця – щось типу мера (його потім у вас можуть відібрати інші учасники). Також, коли ви зачекінені в якомусь місці, то ваші друзі можуть бачити це, і коли вони знаходяться поруч з вами, то можуть навіть отримувати повідомлення про це.

Крім того, за різні “досягнення” можна отримати так звані бейджі – щось типу звань: за певну кількість чекінів; за відвідини 20-ти різних піцерій у вас буде звання любителя піци; за синхронні чекіни з іншими людьми отримаєте бейдж за участь у флеш-мобі тощо.

Отже, які практичний сенс має використання цього сервісу?

1. Найпрактичніший пункт. Можна на своєму телефоні бачити об’єкти, що знаходяться в безпосередній близькості до вас в даний момент, приблизну відстань до них, положення на карті, відгуки відвідувачів. Це дуже зручно і корисно, коли ви знаходитися в незнайомому місті і хочете знайти гарне місце щоб поїсти чи, скажімо, сходити в кіно… Також це класний спосіб краще вивчити своє місто. Можна просто знайти, наприклад, усі басейни у вашому місті, тобто, використовувати сервіс як довідник місць з відгуками.

2. Як уже було сказано, ще гарний спосіб відстежувати спільні шляхи і місцеперебування своїх друзів. Також можна знайомитися з людьми, які бувають в тих же місцях, що і ви або живуть поруч.

3. Ігровий момент. Це цікаво і я спочатку не вірив, що буду страждати такою “фігнею” – намагатися зачекінитися у місцях, де я буваю, але це дійсно затягує. Та й мабуть тут грає роль якийсь психологічний момент. Самоствердженням це назвати важко, але є якийсь кайф в мікропопопулярності, коли ти є мейджором, скажімо, однієї зі столичних станцій метро 🙂

4. Комерційне використання. Я нещодавно бачив відео, в якому показувалося, як в одному з закордонних кафе на чеку, окрім всього, було зазначено нікнейм мейджора цього місця. Чим не стимул іншим “кандидатам” частіше бувати в цьому місці? Випити кави і… зачекінитися! Також мені відомо про те, що МакДональдз в деяких країнах проводив акції для користувачів FourSquare. Умови точно не знаю, але мабуть вони отримували якісь бонуси чи безкоштовний чіз за певну кількість чекінів. Таким чином Мак, витративши копійки на цю кампанію, отримав більше відвідувачів і шалену рекламу. Практично безкоштовно. Ну і не можна не згадати про брендові бейджі. Наприклад, за чекіни у трьох різних магазинах Apple людина отримує відповідний бейдж. І таких варіантів реклами та залучення клієнтів через цей сервіс для власників бізнесу – сотні!

5. Доповнена реальність. Я думаю, з часом база сервісу використовуватиметься і під це діло. Принаймні, російський аналог FourSquare – AlterGeo, уже зробили щось подібне:

6. Нові геолокаційні сервіси. За допомогою API можна створити власний сервіс, використовуючи базу місць FourSqaure. Це може бути щось на зразок ВікіМапії чи Mapia.ua, але вам не треба витрачати гроші і час на “забивання” бази місць – все уже створено самими користувачами! Наприклад, уже є ось такий сервіс на базі FourSquare-API, який показує об’єкти навколо заданої локації: fourwhere.com

Що мені найбільше подобається зараз у 4sq (це таке офіційне скорочення назви сервісу) – так це те, що нині там ситуація така ж, як у Твіттері років 3 тому – дуже мало людей і всі між собою френди і знають одне про одного основні відомості. Так, по Києву нині активно чекіняться та створюють нові об’єкти від сили чоловік 20, 5 з яких я знаю в реальному житті. Хоча є, звісно люди, які псують кайф, всіляко мухлюючи. Наприклад, усі київські фоскверщики певно знають нашого “Мейджора всія Руси” – Олексія Цимбаленко 🙂

Не знаю, мабуть просто заздрю його бейджам, багато з яких можна отримати лише на території США, чи тому факту, що він на даний момент є мейджором більш ніж чотирьохсот місць. Хоча все ж мені здається, що людина просто чекіниться у всіх місцях, повз які проїздить і в яких насправді не буває (Наприклад, наш Олексій є мейджором усіх (!) посольств в районі вулиці Богдана Хмельницького у Києві, чи більшості зупинок лінії так званого швидкісного трамваю). Ну захопився, хлопець, буває. Але це те саме, що грати в страйкбол з нечесними гравцями, які ніколи не визнають, що твоя залізна кулька таки влучила в них. Може краще тоді їм грати лише в пейнтбол, де фарба на обличчі стане явним доказом! 🙂

Ну і що ще більше мене радує, так це те, що за рік користувачів 4sq в Україні додасться в рази. А значить, буде більше місць, більше чекінів, більше азарту і доведеться поділитися більшістю своїх “мейджорств” з іншими! Але я тільки за! Головне, аби по-чесному! Welcome to FourSquare!

 • MrGALL

  Чудова стаття!
  Я на початку користування 4sq теж балувався чекінами (намагався чекінитись в усіх місцях, повз які проходив) але швидко зрозумів, що це не має жодного сенсу і зараз використовую 4sq лише коли дійсно відвідую місце (і то не завжди).

 • masterpiecer

  Льошка трошки тим балується, того в нього і такі показники 🙂 Одним з наймейорніших (чесних) користувачів вважаюсь я – в мене 30-40 стабільних мерств в 6 містах України, а мухлював я тільки два рази і то – заради бейджів 🙂

 • Дякую, гарна стаття. Особливо за «здатися дурнуватим».

 • Дякую – цікавий огляд…

  віднедавна є сайт, запрошуємо –> http://www.facebook.com/foursquare.ua

  • Дякую, я вже давно приєднався до тієї сторінки. Користуючись моментом хотів би запитати, Юрію., то є дійсно офіційне передставництво в Україні чи це просто ваше хоббі?

   • це наразі хоббі, але 4sq пообіцяли запровадити програму т.з. Амбасадорів в інших країнах – то пообіцяли залучити нас до бета-тестування …

    … якось так …

 • jaroslaw55

  доволі гарна стаття! видно, що Ви захопились цим всерйоз. шкода лиш, що цей сервіс зроблений під америкосів і мало повертається обличчям до нас. однак, не все так паскудно. думаю, що треба би підказати адміністраторам ресторанів і інших харчевень, щоб вони скористались 4sq як безкоштовною рекламою свого закладу і алаверди запропонували щось майорам взамін (чашку кави, напр.).

 • А ще це зручний інструмент для прогресивних грабіжників.

  • Да, Тарас, ми в курсі, що ти злий на сервіс, бо в тебе там щось з ним не ладиться. Не переживай, я теж не одразу розібрався…

  • Щодо грабіжників – то є певні рекомендації на самому сервісі, в блозі сервісу та презентація різних маркетерів на prezi.com.
   Дотримуючись цих правил в халепу не потрапиш ))

 • Привіт, Михайло!!! Стаття чудова)) Можу з впевненістю сказати, що більшість місць, в яких я відмічаюсь я знаходжусь в них чи поряд. Щодо посольств/Центрів обслуговування – то я їх реєстрував ще влітку задля того, щоб ці місця були на мапі в однаковому стилі і було б зручно для їх пошуку (не тільки в районі Богдана Хмельницького). Тоді моєю метою – було приведення веньюс в єдиний формат.

 • Весь коментар не вмістився)) … (продовження)
  Не скажу, що всі бейджі отримані мною в Україні)) Але можу з впевненістю зазначити, що при правильному оформленні локацій можна досягнути такі ж результати. Як приклад бейдж IVoted (про це писав в Fcb і @masterpiecer підтвердить цю можливість).
  Я активно вивчаю сервіс, його можливості та обмеження і не намагаюсь турбувати з цього приводу своїх френдів)) Я майже завершив вивчення і потроху моя активність спадає. В цьому цілком згодний з MrGall ))
  Залюбки готовий поділитись своїм досвідом))
  Дякую за ПІАР)) Пропозиція щодо зустрічі в силі)

 • Мейджорство в РАГСі було тоді, коли я отримував свідоцтво на дитину, молодшого сина + в мене там знайомі)) Я сам народився в Києві і частий гість Дарниці))
  Щодо відміток, то все набаго простіше – маю час, маю натхнення)) а нові місця коли ти в них відмічаєшся, то потім легше продивитись де ти був і які є місця з сайту))
  Щодо штатів в мене є дуже цікава інформація – мені трохи легше туди потрапити)) І як ти зазначив не "з дому", а фізично)) Тим паче, що чикінюсь тільки коли в дорозі)) бо в місцях завжди є справи та замало часу) В квітні якщо все буде вдало поїду на тиждень до Нью Йорку))