Class і ID

Бліна, я тільки щойно, завершивши верстати черговий дизайн і вирішивши перевірити валідність шаблону, зрозумів різницю між ID та Сlass. Проблема не велика, але всеодно для очищення совісті доведеться порпатися заново у всіх темках і переписувати “#” на “.” – дивись, тоді й може темки мої будуть повністю валідними, бо зара основну частину репортів займають повідомлення що айді такий-то вже заюзаний раніше…

 • Скажи будь-ласка яка різниця. Теж цікаво.

 • В принципі, працюють вони однаково, але за правилами один ID використовується лише раз на сторінку (наприклад – хедер), тобто, це унікальні діви, а клас задається для елеменетів, які повторюються на сторінці. Наприклад – стилі оформлення постів, блоків сайдбару тощо. Тож, сам сайдбар прописуємо через айді, а оформлення, характерне для одного віджета (а віджетів у нас багато буде), що в сайдбарі – через клас.

 • До того ж це зменшує кількість самого коду. Якщо писати по айдішках, то шоб задати оформлення, скажімо, дати посту, я спочатку робив дів:

  #date {
  width: 585px;
  }

  а всередині нього розміщав дату як текст, відповідно, в стилі ще додавалось таке:

  #date p {
  font-size: 10px;
  padding-top: 15px;
  padding-left: 10px;
  color: #FFFFFF;
  }

  Тепер вже все набагто простіше:

  .date {
  width: 585px;
  font-size: 10px;
  padding-top: 15px;
  padding-left: 10px;
  color: #FFFFFF;
  }

  – виходить, ми у два рази зменшуємо кількість задіяних дівів, код стає чистішим і зрозумілішим….

 • Я в принципі так і думав, дякую!

 • ID загалом застосовується для роботи з javascript – метод getElementById() не може повертаті лінк на два елементи, тому кожен ID на сторінці повинен бути унікальним.
  Теж нещодавно через неділю після здачі сайту зрозумів різницю, зараз потрохи переписую.

 • olive, ми говоримо про сss, а айді та класи застовоються чи не в усім мовах програмування….