Блоги про блоги

Блін, як мене задовбали ці всі блоги про те, як зробити свій блог суперблогом. Скоро дійде до того, що усі блоги на 95 відсотків складатимуться з оглядів блогів, порад один одному як розкрутити свій блог і як заробити якомога більше бабла…

Воно то може б і нічого, якби все це писали справжні профі, а так кожен другий береться розказувати про те, в чому орієнтується поверхнево. Це те саме, якби я зараз почав розказувати усім про php. І саме головне те, що всі ці пости пишуться по принципу “якби риба мала шерсть, то вона мала б блохи, а блохи живуть на собаці, а собака – то така тварина…”

Інша частина блогів – то на 90 відсотків копі-пест і, в окремих випадках, переклади якихось закордонних статтей (що, в приниципі, непогано). Такі блоггери мають по кількасот відвідувачів за рахунок пошуковиків і явно вздрючюють всіх тих, хто створює власний контент. (Адже копіпестом значно простіше зафігачити 5 постів в день, аніж написати одну на тиждень статтю власного, скажімо так, виробництва).

Є ще блоги твіттероподібні і тіпа заумні. То окрема тема.

І саме цікаво те, що чомусь більшість стандалонщиків в Україні мають такий високий показник гонору і нічим не підкріплених понтів, що навіть самим крутим піарщикам не снилося. Куди не поглянь, суцільні “провідні блоггери”.

А якщо ти ще й навчився встановлювати WordPress, то всьо, капець – можна вважати себе крутим вебмайстром! 🙂

Переробив тему – не забудь прибрати копірайти! Модифікував плагін – перепиши його авторство на себе!

Ну а тепер, давайте, я приймаю удар. Кажіть що я просто заздрістний мудак і все таке.

Ідіть всі в жопу. Ні слова більше про українських блоггерів та українську блогосферу!

У мене щоденник, ясно?

 • і правильно! 🙂

 • В принципі воно правда, але з іншого боку треба з чогось починати і звідкись набиратись досвіду.

  Якщо про блоги в нашій блогосфері ще пишуть більш-менш нормально, хоча задуже стандартно то “манімейкери-профі” які заробили $5 на місяць мене просто вбивають.

  Щодо теми, то я часто беру інші теми(розмітку) як шаблон і пере(до)робляю ~80%.

 • Ну якщо тотальний моддінг – можна і переписати її на себе (а взагалі правильно писати based on…), але коли чувак міняє пару кольорів…

  Да, таке враження шо блоги і існують лише для того щоб заробляти гроші. Я, наприклад, чисто експериментую з рекшламою – наскількти реально. От зара мені пообідцяли 25 баксів/місяць. Смішні гроші. Але якщо чотири місяці воно постоїть, ні в чому, в приницпі, не заважаючи, то 100 баксів – це вже якась копійка. Можна купити хостінг на рік нормальний чи скажімо якийсь гаджет. Чи велисопед сестричці 🙂

  Тож я про монетизацію точно нічого розказувати не буду 🙂

 • Хм… Цікаву тему Ви підняли! Я сам веду блог про блоги, тому, певною мірою, це камінь і в мій город. Але звідкіля ж стільки агресії? Невже Ви вважаєте, що цю сферу (а особливо – в Україні) не потрібно розвивати?.. Невже у нас забагато українських блогів???

  Чесно кажучи, серед тих блогів, які я читаю, більше толкових, ніж “нулячих” сайтів… Є правда щоденники, від яких відверто несе бажанням “заробити – і нічого більше”. Але такі довго не існують. 😉 Парадокс – але люди, які приходять у блогосферу виключно по гроші, заробляють, як ви правильно відзначили, 5 баксів. Натомість люди, які отримують від створення контенту та саморозвитку задоволення – в результаті можуть отримати і прибуток…

 • LOG

  Приклади ф студіо!

 • jarofed, я не проти нічого. Я хочу лише, щоб ті, хто не має повного уявлення про якийсь процес не писав про нього.
  Та й в принципі сам факт перетворення блогосфери на суцільну інструкцію, і, що головне, інструкцію сумнівнуого змісту – це погано.
  Це те саме що жити все життя, думаючи про те, як. власне, жити. А потім так і померти, не відчувши життя в прямому сенсі цього слова.
  А ще я не хочу цього кічу навколо української блогосфери. Я думав українці – скромні люди. Виявилося це не так. Мені це просто нагадує мою общагу, в якій я жив. Там була така собі студрада. І члени цієї студради думали що якщо вони щось можуть з себе представляти в гуртожитку, то вони вже пуп землі. Насправді, мені просто шкода таких людей, які замикаються в якихось обмеженнях і намагаються самореалізуватися в якихось тісних суспільних колах.
  Бо якшо той голова студради думав шо він крутий перць бо його знали всі першокурсники і він міг примусити їх перемити підлогу на кухні, то насправді усьому гуртожитку було просто начхати на ту всю студраду – у кожного своє життя. Моя аналогія зрозуміла?
  Ну все, я ж пообідцяв більше нічогоне писати про українську блогосферу. Всьо, ніяких записів про рейтинги, блогкемпи і т.д.

 • Перші два абзаци мене вразили і дуже сподобались. Бо це, по суті, є справжньою правдою. Слава Богу, що в нас це ще не аж так поширено, як в рунеті.
  Не розумію, чому ти називаєш блоги про блогосферу “кічем”. Хіба ми маємо бути нескромними? Не проводити якихось зібрань, конференцій? Ніхто ж іще не висловлюється про укрблогосферу, ніби про головне захоплення всього життя.

  Але вже й мені стає в очах рябіти, коли в рідері заголовки практично незмінні, і пов”язані з описом чергового способу розкрутки свого блогу і перетворення його у супермегаблог. Від слова блог починає нудити, і дуже сильно!

 • hellveen, мені просто дивно… я почав вести блог, ше коли такого слова і не було. я називав це щоденником (було це десь році чи то в 2000, чи то 2002-му… – я тіки в мене зявився доступ до нету, до цього вів “блог” на папері 🙂 І тут в 2006, а скоріше в 2007-му до України докочується слово “блог” і почалося шось незрозуміле для мене абсолютно… – якщо раніше люди на ЖЖ чи ще десь писали про життя в усіх його проявах, то тепер на 90 відсотків про сам факт блоггерства. “Я блоггер, я пишу про блоги, я розкажу, як зробити блоги, щоб ви могли завести блоги і собы та розказували про те, як вести блоги”

 • Ну, нічого з цим не поробиш – це такий собі “дух времени”, як дітки колись розповідали про мобілки.
  Тепер блог – культове слово. (хоча чимала частина населення, яка знайома з інетом, і близько не знає, шо таке блог).
  шкода, що його стали обговорювати занадто часто, і перевели ці розмови у попсове русло, яке тече в напрямку суцільної комерції…

 • Міха, ваш погляд зрозумілий і у тому контексті, в якому ви про нього говорите – видається дуже навіть розсудливим… Просто, може мені дуже повезло, але на щастя не траплялися ще блогери, які б прямо чи опосередковано стверджували “я гуру, я пуп землі – всі схиліться переді мною…” 🙂 А те, що людина щось пробує, робить помилки і вчиться – це добре. Тут я солідарний з ЛаСетом.

  Щодо вибухоподібного розвитку блогів – ну тут уже ніхто не винний. Це відбувається не лише в Україні, але й у всьому світі. І особисто мені (можливо тут ви зі мною і не погодитесь) хотілося б щоб Україна принаймні не відставала від світової спільноти. Зрозуміла річ, що зрівнятися із сектором англомовних блогів нереально – але бути нарівні з тими ж Поляками чи хоч і Росіянами… здається – абсолютно реально.

  До речі, пройшовся по українських блогах, намагаючись відшукати “блоги про блоги”. Від сили два-три десятки набереться… З чого висновок: або я просто погано шукаю (що не виключено), або насправді “розповсюдженість” явища надто перебільшена…

 • …або порівняно з усіма іншими тематиками справді їх до біса. Аж надто.

 • …ага, два-три десятки це дійсно “до біса”, особливо, якщо врахувати що навіть яндекс оцінює українську блогосферу більше, ніж у 100 тис. щоденників. 😀

 • Не смішіть. Самі вказали – ЩОДЕННИКІВ. А не блогів. До того ж, а ніш для ведення унікального блоґу?.. Щонайменше, ті ж 100 тис.

 • LOG

  Домен для сайту треба було брати mixa-shchodennyk.org.ua 😀

 • гарно і щиро написав. люблю такі дописи.

 • Mixa, а чим викликаний такий гнів?:)))) Я правда теж не підтримую всяких сео штук і аналізів. В себе вже довший час бавлюся з всякими рекламками цікаво чи може воно дати хоч пару копійок. Але здається неможе. Гроші треба заробляти інакше. І писати. Можливо з часом прибуток сам прийде:)?

 • Я тоже у себя написал пост отчаяния про:
  "как монетизировать блог в котором рассказывается как монетизировать блоги"