Атака на сайт “Майдан”

Останні 2 дні “Майдан“, як і кілька провідних українських правозахисних сайтів, перебуває під масштабною хакерською атакою, що ведеться з не одної тисячі комп’ютерів. Не вдаючись у надмірні технічні подробиці, скажемо, що такі забавки потребують чималих зусиль та/або грошви. У будь-якому разі “просто так”
це робиться хіба що маніяком.

Не маючи наразі певних доказів, ми не висуватимемо конкретних звинувачень, однак кожен з читачів може спробувати провести власне дослідження, проаналізувавши основні, найактуальніші і найгарячіші, теми “Майдану” за останні часи, починаючи з “Ірпеніади” і закінчуючи висвітленням Антипремії “Будяк року” для високопосадовців чи то іншими “високопосадовими” правопорушеннями. Кожен може значно доповнити перелік придавлених “Майданом” чиїхось куцих хвостів та брудних рученят.

Що робити? Як допомогти?

Найперше – не панікувати. “Майдан” пережив “благодатні” часи кучмізму, переживе і це.

По-друге, поширювати (на інших сайтах, форумах, блогах, ЗМІ, усно тощо) інформацію – і про факт віртуального “гоп-стопу” і про можливість доступу до сайту через https: https://maidan.org.ua/

По-третє, встановити на свій комп”ютер свіжий антивірус, файрволл та заплатки до операційної системи. Сайт атакують звичайні домашні, офісні чи учбові комп”ютери, які через діри в захисті контролюються зловмисниками. Причому власники цих комп”ютерів нічого не підозрюють.
Пам”ятайте: брак мережевої гігієни – це загроза громадянському суспільству!

А тим гівнюкам, що все це організували-виконали, дякуємо за безкоштовну (для нас) рекламу. Ми нею вже користаємося. Значить, ми працюємо у правильному напрямку. Такі ж напади – жереб слабких і боягузливих.

Nevseremos!