Відео для Android

Пост з розряду “Записка для самого себе”. Нещодавно купив собі комунікатор на базі Android і якось захотілося подивитися фільм на ньому. Завантажив цілий пакет перекодованих фільмів для комунікаторів (Windows Mobile) в форматі *AVI (коли користувався кпк’шкою на базі вінди, з цим форматом не було ніяких проблем…). Запускаю – не йде!.. Погугливши, отримав як результат перше розчарування в Андроїді: платформа молода, а написання відеоплеєра, який підтримував би найбільш популярні формати і кодеки, все ще триває… Стандартний же плеєр дозволяє переглядати відео в форматі *MP-4, та й то не все, а лише те, яке має відповідні розміри, бітрейд і т.д…. 🙁

Вихід із ситуації. хоч і не дуже зручний, але все ж таки існує.

Беремо безкоштовну утиліту HandBreak. Додаємо в неї наш фільм, який би ми хотіли переглянути на Андроїд-пристрої та, власне, місцерозташування та назву файлу, який і буде нашим фільмом. У вкладці “Video” вибираємо кодек MPEG-4 (FFMpeg), бітрейт відео виставляємо в межах 600-700. Ставимо галочку на опції 2-Pass Encoding. У вкладці Picture встановлюємо розміри зображення в 480×320 px. У вкладкці з налаштуваннями звуку все залишаємо без змін і лише виставляємо бітрейт у 128 кілобіт/секунду.

Запускаємо процес перекодування і після досить таки довго чекання (в залежності від розмірів оригінального файлу) отримуємо відео, перекодоване спеціально під наш гаджет!