Ахтунг усім власникам безкоштовних доменів!

З достовірних джерел щойно стало відомо, що тим, хто має на собі зареєстровані регіональні безкоштовні домени та домени типу org.ua, скоро надійте лист з проханням оплатити свій домен на протязі місяця. Якщо проплата не відбудеться, готуйтеся попрощатися з власним доменом!

Я так розумію, все це робиться задля того, аби унеможливити сотні реєстрацій доменів в день китайськими та іншими ловкачами, які потім намагаються перепродати отриману безкоштовно шару.

Але, якщо чесно, є підозра, що просто хтось зажрався, бо можна було б все ж організувати якусь перевірку, які домени юзаються, які ні, або ж виставити умову про обовязкове паркування домену до фунціонуючого сайту протягом тижня. Ну то хай подавляться. 5 баксів – невеликі гроші. От тіки все ж таки неприємний осад залишиться. Бо нафіга я реєстрував якийсь міха-блог, якщо міг зареєструвати щось значно простіше та красивіше типу mixa.net. Та тепер, я не зможу просто взяти і перейти на інший домен – бо навіщо ж тоді я намагався отримати якомога більше зовнішніх посилань протягом двох років? (Стосовно ж власне пошуковиків, то переіндексація відбудеться досить швидко і з меншими втратами…)

Коротше, воїстину шари не існує, а безкоштовний сир…

 • Трохи не зрозумів…
  Оплачувати потрібно регіональні домени, чи всі домени 3-го рівня (.org.ua, .net.ua)?

 • І те, і інше. Коротше, буде приблизно те саме, що сталося з kiev.ua:

  ТОВ “Хостмайстер” нагадує реєстрантам доменних імен у домені kiev.ua, які проходили актуалізацію реєстраційних даних у березні-травні 2007 року, що для подальшого подовження реєстрації доменних імен необхідно скористатися послугами компаній-реєстраторів.

  Новий порядок реєстрації був визначений Правилами домену kiev.ua, які набули чинності 15 березня 2007 року. Нові Правила домену kiev.ua сприяли розвитку цього географічного домену, підвищили його престижність і дозволили забезпечити стандарти обслуговування світового рівня для доменів столичного регіону, значно ускладнивши сквотинг доменів і практично позбавивши київські домени привабливості для спамерів. Крім того, для приватних доменів третього рівня, що пройшли актуалізацію, новими Правилами був установлений гарантований термін делегування домену, що дозволило значно скоротити кількість “мертвих” (тобто тих, що зареєстровані, але не використовуються) доменів в українському Інтернеті.

  У зв’язку з впровадженням Правил з 15 березня 2007 по 01 червня 2007 року було актуалізовано інформацію про реєстрантів доменних імен у домені kiev.ua. Усі реєстранти доменних імен, що пройшли цю процедуру, одержали право безоплатної реєстрації терміном на один рік; 22 489 реєстрантів, що актуалізували інформацію до 31 березня 2007, опинилися в рамках бонусної програми, що продовжує час безоплатної реєстрації на два додаткові місяці, а домени 14 637 реєстрантів – на один календарний місяць. Усього в домені KIEV.UA була актуалізована реєстраційна інформація більш ніж 51 000 доменних імен і скасоване делегування більш ніж 17 000 доменних імен, реєстранти яких не виявили інтересу до їх подальшого використання.

 • І? Думаю більшість викине своє домени.

 • Ти викинеш? Я – ні. Бо якщо на новому домені сайт й переіндексується максимум за два тижні, то PR та інші показники від цього не відновляться.

 • У мене близько 20 доменів в зоні .org.ua та десь 5 у te.ua, прийдеться позбавитись від всіх неприкріплених і нерозкручених (приблизно половина від всього)

 • Mixa, а твій домен тобв шалені прибутки дає?:) я не викину через те щ мене знають у цьому домені.

 • Причому тут прибутки? Хіба рейтинг в пошукових системах обовязково слід привязувати до прибутків?
  Я теж не викину бо цей домен я типу піарив – тобто він в мене у всіх профілях де тіки можна і т.д.

 • Коммерциализация украинских доменов – естественный шаг в развитии доменной структуры и планов ХостМастера